Koktajl z owocu curuba. Przepis

Jeśli nie próbowałeś jeszcze owocu curuba, ale czytałeś mój poprzedni wpis o właściwościach owocu, to wiesz, że smak curuba podobny jest do kwaśnego agrestu. Napisałabym nawet, że jest kwaśny jak wściekły agrest! Jej smak jest jednak fantastyczny.... Dlatego też nadaje się nie tylko na sok. Jej smak poznamy w lodach, różnych deserach, dżemach czy koktajlach mlecznych. W Kolumbii jedna z sieci sprzedających naleśniki i wafle od chyba zawsze serwuje lody z kuruby. Pycha!

Odważni mogą spróbować zjeść miąższ curuba prosto z łyżeczki. Dla mniej odważnych (w tym ja!) polecam w wersji płynnej.

PRZEPIS NA KOKTAJL KURUBOWY

Aby zrobić sok, przecedź przez sitko miąższ, aby oddzielić go od nasion (pomóż sobie łyżką!) i umieść sok w blenderze. Ja zwykle przesiewam ziarnka dopiero po akcji w blenderze. Dodaj wody lub mleka (może być mleko roślinne np. migdałowe czy sojowe) - zdecydowanie polecam mleczną wersję. Będziesz chciała wymieszać z czymś słodkim. Jeśli nie cukier, to może być na przykład mocno dojrzały banan (wtedy koniecznie z opcją na mleku). Można też spróbować dodając np trochę masła orzechowego.

Proporcje? Przyjmijmy, że na 1 owoc dodamy 1 lub 1.5 szklanki mleka, połowę lub całego banana (zależy od preferowanej gęstości). Co do osłodzenia, to według mnie to bardzo osobisty wybór. Jeśli robisz wersję z bananem to warto spróbować dodając minimum jedną łyżeczkę masła orzechowego.

Miksujemy i serwujemy. Pamiętajcie o usunięciu wcześniej czarnych pestek!Zastanawiam się czy można ją wykorzystać do deseru panna cotta? Muszę kiedyś spróbować :)

Do zobaczenia... pronto!

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.