Envueltos de mazorca - zamknięte w liściu słodkie ciasto kukurydziane

W Kolumbii, gdy ktoś ma ochotę przegryźć coś słodkiego, ale pożywnego, z pewnością rozważy envuelto de mazorca.To zmielona słodka kukurydza z białym serem, roztrzepanymi jajkami i bocadillo (słodką masą przygotowaną z owocu guawa), opakowana w suchy liść kukurydzy i ugotowana na parze. Tak przygotowaną gorącą paczuszkę podaje się na talerzu w opakowaniu w liściu. W Kolumbii może być spożywana na śniadanie lub na podwieczorek. Ponieważ envuelto same w sobie jest słodkie, mnie najlepiej smakuje na podwieczorek z herbatą z cytryną - takie angielskie "five o'clock" :)

Envueltos de mazorca pochodzą oryginalnie z Kolumbii, gdzie przede wszystkim są popularne na rejonie andyjskim (w Bogocie czy w Huila). Na wybrzeżu karaibskim także przygotowuje się envueltos, ale z tego co wiem z wprowadzeniem lekkich zmian w składnikach. Uwaga! - nie mylić z tamalem, który jest zupełnie innym daniem owiniętym w liście bananowca i o którym kiedyś napiszę.

Ponieważ czasami informuję o nazwach angielskich różnych produktów czy owoców, nasza słodka kukurydziana paczuszka w Londynie będzie się nazywać leaf-wrapped sweet corn dough. Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.